Blog

Má smysl hledat novou práci přes léto?

28. 6. 2023 Nezařazené

„Dovolená skončí v okamžiku, kdy začnete toužit po své práci.“ Morris Fishbein

Často se setkáváme s tím, že kandidáti nejsou v letních měsících otevřeni novým příležitostem 😒 . Bojí se, že tím pádem budou muset obětovat svou dovolenou.

To však nemusí být nutně pravda!

💡 Je třeba mít na paměti, že v České republice platí dvouměsíční výpovědní lhůta. To znamená, že pokud v červnu najdete novou práci a podáte ve stávající firmě výpověď, nastoupíte do nového zaměstnání pravděpodobně až 1. září. A to vám dává dostatek času na to, abyste si užili svou dovolenou 🏖️ naplno.

💡 Důležité je vzít v úvahu také délku výběrového řízení. To může, v některých případech, trvat i měsíce, celý proces bývá tvořen více koly. Čeká Vás „oťukávací“ pohovor s HR, můžete absolvovat různé testy nebo praktické ukázky vašich dovedností, následují další kolo/a s vaším potenciálním nadřízeným. To vše je prodlouženo o dobu, kdy se jednotliví kandidáti posuzují a vyhodnocují, hledají se vhodné termíny dalších schůzek atp.

Hledání práce v letních měsících tedy naopak může být ideální strategií pro ty, kteří chtějí změnit svou kariéru. Nechte se inspirovat našimi aktuálně obsazovanými pozicemi, které naleznete zde:

https://www.beontop.cz/prilezitosti/

Takže, znáte lepší období pro hledání nové práce než právě to, kdy mnoho lidí odjede a pracovní trh je o to méně konkurenční? 😉

S hledáním nové příležitosti neváhejte a mějte krásné léto!Back to blog list