Blog

Máte strach ze ztráty zaměstnání? Víme, jak na něj.

22. 6. 2023 Nezařazené

V dnešní době je, bohužel, nejistota v zaměstnání běžnou součástí života mnoha lidí… Ať už jde o ekonomickou krizi, restrukturalizaci firmy nebo jednoduše o nesoulad s nadřízeným, nikdo z nás není imunní vůči možnosti ztráty práce.

Víte, jak s tímto strachem zacházet?

1. Zvyšte svou hodnotu pro firmu

Jedním ze způsobů, jak snížit pravděpodobnost vyhazovu, je stát se pro firmu „nezbytným“. Zamyslete se nad tím, jaké dovednosti a znalosti máte a jak je můžete vylepšit nebo rozšířit. Nabídněte své schopnosti na projektech, které mají pro firmu strategický význam. Nebojte se převzít zodpovědnost za náročné úkoly – ukážete tak svým nadřízeným, že jste ochotni vzít věci do svých rukou a že na vás mohou spolehnout.

2. Budujte pracovní vztahy

Mít dobré vztahy s kolegy i nadřízenými je další 🔑 k úspěchu. Lidé si totiž pamatují, kdo byl ochoten jim pomoci a podpořit je v obtížných situacích. Snažte se být otevření, empatičtí a komunikativní – to jsou hodnoty, které ocení každý dobrý tým.

3. Naučte se adaptovat

Rychlý technologický vývoj a změny na trhu vyžadují, abychom se neustále učili nové věci a zlepšovali své dovednosti. Buďte otevřeni změnám a přizpůsobte se 🆕 situacím.

4. Udržujte si pozitivní postoj

A to i když se nám nedaří nebo máme pocit, že jsme pod tlakem. Negativní emoce totiž snižují schopnost efektivně pracovat a komunikovat. Snažte se proto hledat ve své práci radost a soustředit se na úspěchy, kterých jste dosáhli ⭐

5. Mějte plán B

Vždy se vyplatí mít plán B!
Vytvořte si třeba seznam možných zaměstnání nebo profesních cest, kterými byste se případně mohli ubírat.

Nebo se stavte na ☕ a my to uděláme za Vás! Přehled našich aktuálních příležitostí najdete na tomto odkazu.

 Back to blog list