Blog

Na kandidáty nezapomínáme ani po nástupu

23. 2. 2023 Nezařazené

S našimi kandidáty během cesty za novým profesním uplatněním projdeme několik velmi důležitých kroků. Během nich se poznáváme a budujeme si tak vzájemnou důvěru. Tato cesta často začíná naší Kariérovou konzultací, nebo reakcí kandidáta na konkrétní inzerát. Mohlo by se zdát, že končí jeho nástupem na vybranou pozici. Tak tomu v Be On Top rozhodně není – pro naše kandidáty jsme tu vždy i během zkušební lhůty nebo dokonce i po ní.

Uvědomujeme si, že nástup do nové práce nemusí být jednoduchý. Během prvních dnů a týdnů musí nový zaměstnanec čelit nejrůznějším výzvám. Může jít o sžívání se s novým kolektivem, osvojování si nových postupů nebo skutečné pracovní náplně. A právě během počátečních týdnů se mohou objevit první nejasnosti nebo snad třecí plochy, a to na obou stranách. Ty mohou být nepříjemné a mohou ovlivňovat adaptaci zaměstnance v nové společnosti a týmu. 

Náš kontakt s kandidáty nekončí ani ve zkušební době

S našimi kandidáty zůstáváme v kontaktu právě proto, abychom dokázali včas odhalit signály z obou stran, že něco nefunguje tak, jak by mělo. Díky včasnému odhalení potenciálního problému můžeme našemu kandidátovi pomoci tyto problémy zvládnout a najít pro něj to nejlepší řešení v dané situaci. Často může velmi pomoci i to, když se vypovídá, vše důkladně probereme a společně objevíme jiný pohled na celou situaci. Leckdy však můžeme odhalit zásadnější problém, kdy se ukáže, že spojení s danou pozicí či firmou není pro kandidáta vhodné. 

„Někdy si to jednoduše nesedne. Ačkoliv výběrová řízení bývají velmi důkladná a propracovaná, nemusí to mezi zaměstnancem a novým týmem či firmou klapat. Důležité pro všechny zúčastněné je to, aby si uvědomili, že to nemusí být nutně chyba některé ze zapojených stran,“ objasňuje naše recruiterka Kateřina Doubová.

Pak může být ukončení pracovního poměru nejlepším východiskem pro obě strany. A právě tehdy jsme tu pro našeho kandidáta, abychom mu pomohli s hledáním nového zaměstnání, které již bude „to pravé“ a bude v něm spokojený. A právě spokojení kandidáti se na nás často obrací znovu po několika letech, kdy je opět lákají nové výzvy a uplatnění.

Tak neváhejte, a pokud hledáte novou pracovní pozici nebo toužíte změnit obor,  obraťte se na nás. Neslibujeme vám zázraky na počkání, ale pečlivou pomoc a oporu při hledání té nejlepší profesní budoucnosti. Kontaktovat nás můžete buď telefonicky nebo e-mailem nebo se rovnou přihlásit na některou z našich volných pozic. Můžete si také online rezervovat termín na Kariérovou konzultaci. Těšíme se na vás!

Back to blog list